درباره شرکت

تاریخچه

شرکت نمایشگاه بین‌المللی ارومیه از سال 1374 کار خود را آغاز نموده و موضوع فعالیت شرکت براساس ماده 2 اساسنامه عبارتند از:
الف) ایجاد تأسیسات و مراکز خاص در استان آذربایجان غربی جهت برپایی نمایشگاههایی که به منظور معرفی تولیدات صنعتی، بازرگانی، کشاورزی و معدنی ایرانی و خارجی است.
ب) برگزاری نمایشگاههای تخصصی در فصول سال به مناسبت های مختلف، علاوه بر نمایشگاههای عمومی که دایر می شود.
شرکت نمایشگاه بین المللی ارومیه از بدو تاسیس، فعالیتهای نمایشگاهی خود را آغاز و هر سال نسبت به افزایش تعداد و سطح کیفی نمایشگاههای مورد برگزاری اقدام نموده است .
ج) مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی از طریق سرمایه گذاری مشترک،ایجاد و استیجار محل نمایشگاه یا غرفه های مناسب و همکاری در نمایشگاههای داخلی و خارجی طبق مقررات جاری مملکت و موازین این اساسنامه.
شرکت نمایشگاه بین‌المللی ارومیه همه ساله نسبت به برگزاری 45-40 عنوان نمایشگاه در داخل وخارج ازکشور اقدام می نماید که نمایشگاههای برگزار شده خارجی عبارتند از:
1- برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان-باکو(۲دوره)
2- برگزاری نمایشگاه معرفی کالاهای ایرانی در جمهوری آذربایجان-باکو با محوریت استان آذربایجان‌غربی(۱دوره)
3- مشارکت در نمایشگاه بین‌المللی جاده ابریشم-وان ترکیه(۱۳دوره)
4- برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عراق-اربیل(۹دوره)
5- برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در عراق-دهوک(۲دوره)
6- برگزاری نمایشگاه واحدهای تولیدی استان آذربایجان‌غربی در نخجوان(۳دوره)
7- برگزاری نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان-ایروان(۲دوره)
8- مشارکت در نمایشگاه بین‌المللی عربستان-جده(۱دوره)

چشم انداز

شرکت نمایشگاه بین‌المللی ارومیه با همکاری و معاضدت ادارات کل و سازمان‌های استان تلاش می‌نماید تا در این روزها که مجموعه قوه‌مجریه و به تبع آن دستگاه دیپلماسی کشور در تلاش برای از بین بردن تحریم‌های دول غربی علیه کشورمان می‌باشد،برنامه‌ریزی‌های هماهنگی با سازمان توسعه و تجارت برای ارائه دستاوردهای علمی،صنعتی و اقتصادی تلاشگران ایرانی به کشورهای منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای داشته باشد.
امید داریم از سال 1402 شاهد شکوفائی صنعت نمایشگاهی چون سال‌های 1384 و 1385 با برپایی نمایشگاه‌های داخلی و خارجی در استان باشیم.

پیام مدیرعامل

در جهان امروز که تکنولوژی با سرعتی غیر قابل باور پیش‌تاز است،صنعت نمایشگاهی بعنوان مولفه‌ای اثر گذار برای رشد،توسعه صنعتی و تجاری و محرکی برای انتقال تکنولوژی و بستری مهیا برای جذب سرمایه گذاران خارجی در زیر‌ساخت‌ها و توسعه همه جانبه محسوب می‌گردد.
در کشور عزیزمان ایران،توانمندی‌های این صنعت در جهت به منصه ظهور رسانیدن دستاوردهای علمی،فنی و اقتصادی تلاشگران ایرانی فرصتی گرانبها برای نشان دادن اهمیت و جایگاه نمایشگاه‌ها است.